niedziela, 15 lutego 2015

Bezpieczne hulajnogi dla malucha

Dużo maluchów chce nauczyć się jeździć na hulajnodze. Tego rodzaju zakup jest wyśmienitą inwestycją. Hulajnoga pozwala bowiem dziecku spędzać czas na świeżym powietrzu. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka parametrów. Dzięki temu zabawka będzie trwała i szybko się nie znudzi.

Istotne jest bezpieczeństwo

Najważniejszą podczas dobierania hulajnogi jest bezpieczeństwo. Warto więc zainwestować w hulajnogę sprawdzonej marki. Zabawka powina posiadać również certyfikat jakości. Tanie hulajnogi, których pojawia się na rynku coraz więcej często są niestety nietrwałe. Często słyszy się o odpadających kółkach. I z tego powodu najlepiej kupić solidną zabawkę, która zapewni bezpieczną zabawę. Niektórzy myślą też nad wersjami składanymi. Musimy jednak pamiętać o tym, że tego typu hulajnoga może w czasie zabawy złożyć się.

Dopasuj do wagi dziecka

Hulajnoga powinna też być dopasowana do wieku naszej pociechy. Powinna ona być dobrana do wzrostu i wagi małego pasażera. O ile wybór za małej hulajnogi zdarza się nieczęsto, o tyle wielu z nas wybierać za duże zabawki. Wydaje się nam bowiem, że taka hulajnoga będzie bardziej ekonomiczny. Ale taka hulajnoga będzie dla dziecka niewygodna i zniechęci go do takiej zabawy.

Dwukołowa czy na trzech kółkach?

Tradycyjne hulajnogi wyposażone są w 2 koła. Tego typu zabawka będzie doskonała dla starszych dzieci. Musimy jednak zwrócić uwagę również na rodzaj kół. Małe kółka wykonane z poliuretanu z powodzenie nadaja się do jeżdżenia po chodniku. Gdy chcemy, żeby dziecko brało hulajnogę za miasto lub wycieczki do lasu, najlepiej jednak wybrać hulajnogę z nieco solidniejszymi kółkami. Najtrwalsze są pompowane. Na takiej hulajnodze z bez problemu można bowiem jeździć także po nieco wyboistej nawierzchni. Hulajnogi na trzech kółkach nie są najlepsze dla dzieci, które swoją przygodę z tą zabawką dopiero rozpoczynają. Taka konstrukcja sprawia,że trzeba nauczyć się dobrze skręcać. Starsze dzieci na pewno ucieszą się z hulajnogi,która posiada elektryczny napęd.